10 کار عملی اما مهم که هر زن قبل از سی سالگی باید بداند !

بالغ شدن همیشه آسان نیست و بالغ شدن یک زن با چالشهای بی نظیری اتفاق می افتد.

در دهه بیست زندگی تازه در حال کشف مسائل هستید و می توانید اینجا و آنجا اشتباه کنید اما در دهه سی  زندگی جمله ” من نمی دونستم ” باید جای کمتری در زندگی شما داشته باشد پس حداکثر تا 30 سالگی باید بدانید که حداقل این 10 کار را چگونه انجام دهید .

1-  به یک بودجه درست بچسبید !

یادگیری نحوه مدیریت پول خودتان یکی از مهمترین مهارتهای زندگی است که باید هرچه سریعتر یاد بگیرید . چگونگی پرداخت وام دانشجویی ، پس انداز کردن برای خرید یا اجاره خانه، مدیریت هزینه مسافرتهای اضافه، تنظیم اقتصادی وقت آرایشگاه، خرید هوشمندانه کادوهای تولد و ….

2- آشپزی یاد بگیرید!

شما ستاره معروفی نیستید که برایتان غذا درست کنند. هیچ کس انتظار ندارد شما مثل یک سرآشپز غذا درست کنید . اما باید مهارت آشپزیتان از درست کردن تخم مرغ و املت بیشتر باشد این هم به نفع جیب شماست هم به نفع سلامتی شما .

3- سایز مناسب سوتین خود را پیدا کنید!

مهم نیست سینه های شما چه سایزی دارد هر چه هست برای شما خوب و کافی است. فقط به دنبال سایز مناسب سوتین برای راحتی آنها باشید و برای اینکار از افراد باتجربه کمک بگیرید تا همیشه در رنج و درد و گرفتاری آنها نباشید .

4- پای خود بایستید!

اگر هنوز این مهارت را یاد نگرفته اید زندگیتان سخت تر می شود از محل کار گرفته تا دوست و آشنا زمانهایی وجود دارد که کسی با شما بودن را دوست ندارد و با شما به تعارض می پردازد و اگر نتوانید از خودتان به آرامی و قاطعیت دفاع کنید کلاهتان پس معرکه خواهد بود.

5- دکمه ” دیگر بس است ” را به موقع فشار دهید!

همه ما شبهایی را به یاد داریم که در چیزی زیاده روی کرده ایم و بعد حالمان بد و آبرویمان تا حدی رفته است شما باید نقطه کنترل خود را بدانید و بعد آن از زیاده روی بپرهیزید.

6- تنهایی زندگی کردن را یاد بگیرید!

این که شما دلتان می خواهد که تنها زندگی کنید یا نه به خودتان ربط دارد ولی باید بدانید که در تنهایی چطور خودتان را اداره کنید، مایحتاجتان را بخرید، وقت بگذرانید، بدون شکایت از اینکه چقدر حوصله دارید کارهایتان را انجام بدهید و بدون توقع از دیگران مثل یک بزرگسال زندگی کنید .

7- نه گفتن را یاد بگیرید!

یادتان باشد شما نمی توانید همه را همیشه و خصوصاً با هزینه کردن ازخودتان خوشحال کنید . پس باید به راحتی بتوانید بگویید نه ، به غذاهایی که برایتان بد است ، وقتی نمی خواهید بیرون بروید ، وقتی نمی خواهید به کسی شماره بدهید و یا به جای کسی اضافه کاری کنید .

8- در مورد احساسات خود صحبت کنید!

با فرو خوردن احساسات خود راه به جایی نمی برید و با شانس زندگیتان جلو نخواهد رفت . در 30 سالگی باید بلد باشید چه زمانی احساسات واقعی خود را بروز دهید و به خواسته های واقعی خود برسید.

9- مواظب پوست خود باشید!

در 30 سالگی باید برنامه مناسبی برای مراقبت از پوست خود داشته باشید ، زدن هرروز کرم ضد افتاب ، پاک کردن تمام آرایش صورت قبل از خواب ، و ترک عادتهای بدی مثل برنزه کردن دائمی پوست

10- برای دیگران هم باشید!

روزهای خودخواهی های بیست سالگی گذشته است. اگر هنوز دوستان صمیمی زیادی دارید یعنی یادگرفته اید که با دیگران چطور همدلی و محبت داشته باشید و می دانید به جای فقط صحبت کردن گوش دادن هم مهم است و قضاوت آدمها و تلاش برای نزدیک ماندن به آدمها سخت است . هر زن 30 ساله ای برای حفظ سلامتی روان خود به چند دوست صمیمی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *