اگر با فرد لجبازی زندگی می‌کنید؛ راه‌هایی وجوددارد که خود را خوشبخت بدانید!

 لجبازها می‌توانند آزاردهنده و استرس‌زا باشند و شمارا دیوانه کنند. شخص کله‌شق می‌تواند همکارتان باشد یا حتی پدرتان.

 اما هنگامی‌که شما یاد می‌گیرید، چگونه با او کارکنید (نه در برابر او)، تازه خواهید فهمید که چقدر می‌توانید قوی، باهوش و زیرک باشید!

 1- از این فرصت برای نگرش جدیدی در زندگی خود استفاده کنید!

یک شخص لجباز را به‌عنوان فرصتی برای تبدیل‌شدن به نسخه بهتری از خود ببینید! حتماً  شنیده‌اید، “شما نمی‌توانید کسی را تغییر دهید، بلکه فقط می‌توانید خودتان را عوض کنید ” خوب، شانس با شماست!  نحوه نگرش خود را به این فرد چالش‌برانگیز تغییر دهید!

2- مکث کنید!

در برابر اصرار او برای شرکت در بحث‌وجدل مقاومت کنید. تحریک نشدن برای بحث با او نشانگر قدرت شخصیت شما است. به غریزه خود نبازید!

3- با کلمات بازی کنید!

 برای صحبت کردن استراتژی داشته باشید. استفاده درست از کلمات به‌جای سماجت نتیجه بهتری دارد. تمام تلاش خود را بکنید تا درست حرف بزنید و از گفتن  ” نه شما اشتباه می‌کنی  ” بپرهیزید. شما باید مخالفت خود را باعزت و احترام اعلام کنید.

4- او را مجبور کنید تا به حرف شما گوش دهد!

اگر همسر لجباز  شما در رختخواب است و شما نشسته در حال صحبت کردن هستید جواب نمی‌گیرید. او را بلند کنید و مثلاً پشت میز بنشینید. سعی کنید روش صحبت با او مثل یک مذاکره تجاری سنجیده باشد به لحن و کلمات خود دقت کنید و چهره به چهره و از قلب خودتان با قلب او صحبت کنید!  

5- زمان مناسب …

منتظر لحظه مناسب برای اظهارنظر خود باشید. اگر با یک مرد طرف هستید نباید گرسنه باشد و اگر با یک زن حرف می‌زنید ابتدا خلق و خویش را بررسی کنید؛ استرس دارد، آرام است، لبخند می‌زند یا غمگین است؟ از خودتان بپرسید آیا الآن بهترین زمان برای حرف زدن است؟

6- آهسته برانید!

این کار وقت می‌برد. یاد بگیرید که صبور باشید. باز کردن یک ذهن بسته به زمان لازم نیاز دارد!

7- حرفتان را خردکنید!

یک شخص لجباز از کم شنوایی موقتی رنج می‌برد. تنها عقیده‌ای که می‌شنود، عقیده خودش است. نظر مخالف باید قطره‌چکانی به او گفته شود. اول بذر را بکارید سپس رویش سنگریزه بریزید و سنگ‌ها را خردکنید حالا بذر کلامتان می‌تواند جوانه بزند! 

8-  به نظر او هم‌ فکر کنید!

دلسوزی را تمرین کنید. صبور بودن با شخصی که می‌خواهد پشت شمارا به زمین بزند سخت است اما سعی کنید خودتان را جای او بگذارید و درکش کنید!

9- افراد لجباز ولی باهوش، معمولاً در تجارت خوب هستند!

عجله نکنید که او را تغییر دهید. کمی فکر کنید؛  استقامت داشتن در تجارت خوب است. سرسختی خویشاوندی نزدیکی باپشتکار دارد و این همان صفتی است که برای موفقیت لازم است، به‌فایده این رفتار توجه کنید!

10-  شما حکمرانی کنید!

به رفتار ضد همه‌چیز و مخالفت با هرکس او توجه نکنید. فقط او را ببینید و خوب بفهمید حالا در ذهن خود تجزیه‌وتحلیل کنید و نحوه کنترل اوضاع را ترسیم کنید. بدون اینکه او را تحقیر کنید، اول نظر او را بشنوید و عقیده او را مهم نشان دهید، سپس با احترام و بدون جنگ و جدل از او بخواهید که به نظر مخالف شما احترام بگذارد. حالا زمانی است که او می‌پذیرد!

11- نفس عمیق بکشید!

برخورد با یک شخص لجباز و کله‌شق می‌تواند بسیار طاقت‌فرسا باشد. احساس می‌کنید روی پوسته‌های تخم‌مرغ قدم می‌زنید، هر وقت قدمی برمی‌دارید، می‌توانید صدای ترک‌خوردگی را زیر پایتان بشنوید. یادتان باشد حرف‌های او لزوماً هرگز حرف‌های درستی نیست!

12-  از شمای جدید لذت ببرید!

پس از تسلط بر این مهارت‌ها، شما پادشاه (یا ملکه) گفتگو هستید. اکنون آرام‌تر، باهوش‌تر و قوی‌تر از گذشته می‌باشید.

 به نظر می‌رسد برای به‌دست آوردن این نتیجه، کارهای زیادی را باید انجام دهید اما وقتی این نکات را تمرین می‌کنید عادی خواهد شد.

برخی از مؤثرترین افراد در جامعه، دارای ذهن و اراده قوی هستند. کجا می‌توانیم بدون سرسختی،  استیو جابز، جف بزوس و بیل گیتس را داشته باشیم؟ سرسختی انگیزه‌ای است برای به چالش کشیدن چالش‌ها!

بین لجبازی و استقامت مرز روشنی وجود دارد. وقتی افراد در این زمینه مهارت پیدا می‌کنند، می‌تواند به‌اندازه کافی جالب و یکی از اسرار موفقیت باشد. سرسختی و پایداری صفات شخصیتی لازم برای موفقیت می‌باشند.

حتی بیل گیتس اعتراف می‌کند که وی سرسخت و لجباز است. در مصاحبه‌ای با مجله رولینگ استون، وقتی از بیل گیتس سؤال شد: “شما به مارک زوکربرگ اشاره کردید، آیا مقداری از خود را در او می‌بینید؟ “

گیتس : “اوه، مطمئناً. ما هر دو ترک تحصیل‌کرده هاروارد هستیم، هر دو دیدگاه قوی و سرسختانه نسبت به آنچه که نرم‌افزار می‌تواند داشته باشد، داشتیم. “

اشخاص سرسخت افرادی بااراده و نیرومند هستند، مهارتی که برای موفقیت در تجارت ضروری است. بااین‌حال، زندگی با آنها آسان نیست.

 هنگامی‌که مشاهده این ویژگی شخصیتی را به‌عنوان  یک صفت منفی متوقف کردید و یاد گرفتید که چگونه با یک رهبر مصمم برخورد کنید، شما به دارنده یک اسلحه برتر تبدیل خواهید شد.

 از شخص لجباز خود متشکر باشید که شمارا به شخصیت بهتر تبدیل کرده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *