10 کاری که مردان می توانند برای سلامتی روان خود انجام دهند!

قدر خود را بدانید!

با خود با مهربانی و احترام رفتار کنید و از انتقاد کردن از خود دست بکشید. برای سرگرمی ها مورد علاقه خود وقت بگذارید مثلاً روزی یک جدول کلمات متقاطع حل کنید ، باغبانی کنید ، ساز زدن بیاموزید یا به یک زبان دیگر مسلط شوید.

مراقب بدن خود باشید!

مراقبت جسمی از خود می تواند سلامت روان شما را بهبود بخشد. حتماً وعده های غذایی مغذی بخورید،از مصرف سیگار خودداری کنید ، آب زیادی بنوشید، ورزش کنید و به اندازه کافی بخوابید.

خود را با افراد خوب احاطه کنید!

افرادی که پیوندها و ارتباطات خانوادگی و اجتماعی خوبی دارند ، نسبت به افرادی که فاقد این شبکه حمایتی هستند ، سالم تر هستند. به دنبال فعالیتهایی باشید که بتوانید با افراد جدیدی آشنا شوید.

به دیگران کمک کنید!

داوطلب شوید تاوقت و انرژی خود را برای کمک به اشخاص دیگری اختصاص دهید. با این کار احساس بهتری پیدا خواهید کرد .

 یاد بگیرید که چگونه با استرس مقابله کنید!

استرس بخشی از زندگی است. مهارت های لازم برای مدیریت استرس را یاد بگیرید: ورزش کنید ، در طبیعت پیاده روی کنید ، با حیوان خانگی خود بازی کنید، لبخند بزنید و طنز را در زندگی وارد کنید.

ذهن خود را آرام کنید!

مراقبه ، ذهن آگاهی و یا دعا را امتحان کنید. تمرین های آرامش بخش و دعا می تواند وضعیت ذهنی و دیدگاه شما را نسبت به زندگی بهبود بخشد.

اهداف واقعی برای خود تعیین کنید!

آنچه را که می خواهید در دانشگاه، شغل و  زندگی شخصی به دست بیاورید و مراحلی را که برای تحقق اهداف خود نیاز دارید بنویسید. هدف های عالی داشته باشید ، اما واقع بین باشید و بیش از حد رویاپردازی نکنید.

 یکنواختی را از بین ببرید!

اگرچه روالهای همیشگی، ما را کارآمدتر کرده و احساس امنیت ما را تقویت می کند ، اما عدم تغییر می تواند یک زندگی خسته کننده را به دنبال داشته باشد. مسیر پیاده روی  و پارک خود را تغییر دهید ، تصاویر جدیدی آویزان کنید یا یک رستوران جدید را امتحان کنید.

از مصرف الکل و سایر مواد خودداری کنید!

اگر الکل مصرف  می کنید آن را به حداقل برسانید و از مصرف مواد دیگر خودداری کنید. بعضی اوقات افراد از الکل و سایر داروها برای “خوددرمانی” استفاده می کنند اما در واقعیت ، اینها فقط مشکلات را تشدید می کنند.

 در صورت نیاز کمک بگیرید!

جستجوی کمک نشانه قدرت است ،یک ضعف نیست و به یاد داشته باشید که درمان شدن مؤثر است. افرادی که در زمان مناسب کمک دریافت می کنند، می توانند از بیماری روانی و اعتیاد بهبود یابند و زندگی کاملی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *