10 ترس مهم که باعث عقب ماندن شما در زندگی می‌شود!

شناخت شما از ترسهایتان و نحوه رویارویی با آنها، از اصلی‌ترین علل موفقیت یا عدم موفقیت شماست.

این‌که ترس‌های شما، روابطتان، شغلتان، یا احساسات شمارا درگیر کرده است و یا اینکه خیلی زیاد از مرگ می‌ترسید همه و همه باعث می‌شود که در منطقه امن خود گرفتار شوید و یک زندگی ناچیز و بی‌حاصل را تجربه کنید.

بسیاری از افراد بسیار سخت کار می‌کنند تا به خیال خودشان از همه‌چیزهایی که می‌تواند به آنها احساس استرس و اضطراب بدهد جلوگیری کنند اما درنهایت گرفتار افسردگی خواهند شد. تلاش آنها برای ایجاد یک منطقه امن و راحت مانند ان است که این مکان را در یک ساختمانی که در حال سوختن است ایجاد کنند.

آنها زندگی  امن ولی ملال‌آوری دارند.  هیچ ریسکی را نمی‌پذیرند و معمولاً افسرده زندگی را سر می‌کنند که هیچ هیجانی در آن نیست.

در اینجا به 10 ترس برتر که مردم را از زندگی واقعی و درست بازمی‌دارد اشاره می‌کنیم:

1- ترس از تغییر!

ما در دنیایی در حال تغییر زندگی می‌کنیم که رویدادها سریع‌تر از گذشته اتفاق می‌افتد. باوجوداین واقعیت، بسیاری از مردم از تغییر می‌ترسند  و در برابر آن مقاومت می‌کنند.

این موضوع باعث می‌شود که فرصت‌های زیادی راکه سر راهتان سبز می‌شود از دست بدهید. شما هنگامی‌که جلوی تغییرات می‌ایستید،  با خطر راکد بودن و یک زندگی بدون شور و هیجان مواجه هستید .

2- ترس از تنهایی!

در برخی از اوقات اتفاقاً ترس از تنهایی باعث شود افراد تنها زندگی کنند و یا حتی به خاطر آن در روابط بد بمانند. ترس از تنهایی باعث می‌شود افراد به‌طور وسواس گونه و افراطی از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند تا جایی که از برقراری ارتباطات چهره به چهره دلسرد می‌شوند.

اعتیاد به رسانه‌های اجتماعی  بسیار مشکل‌آفرین است (انجام مطالعات نشان می‌دهد که به همان اندازه سیگار کشیدن برای سلامتی شما مضر است).

 مهم این است که خودتان را با افراد سالم و تعامل‌های اجتماعی سالم احاطه کنید.

3 – ترس از عدم موفقیت!

یکی از شایع‌ترین ترس‌های روی زمین ترس از شکست است. ترس از شرمساری بعد از شکست یکی از موانع مهم موفقیت است.

ممکن است از انجام هر کاری که احتمال موفقیت در آن مشخص نیست خودداری کنید. با این رویکرد درنهایت، تمام فرصت‌های زندگی را که ممکن است دریافتن موفقیت به شما کمک کند، از دست خواهید داد.

4-  ترس از جواب رد شنیدن!

بسیاری از افراد از ملاقات با افراد جدید یا تلاش برای برقراری روابط جدید به دلیل ترس از پس زدن جلوگیری می‌کنند. حتی اشخاصی که مدت زیادی است ازدواج‌کرده‌اند، گاهی اوقات از اینکه از همسر خود  چیزی بخواهند  یا چیزی بپرسند، خودداری می‌کنند. آنها تصور می‌کنند که از او جواب نه خواهند شنید.

 اینکه از نه شنیدن از یک فرد جذاب یا  شنیدن جواب رد از رییستان به خاطر  درخواست افزایش حقوق می‌ترسید مطمئناً این ترس شمارا گرفتار خواهد کرد و  زمانی که در حال تردید هستید همان زمان یک فرصت بزرگ را از دست می‌دهید.

5-  ترس از انتخاب‌های جدید!

مردم غالباً از امتحان کردن چیزهای متفاوت سرباز می‌زنند. هیچ تضمینی وجود ندارد که انجام کار جدید زندگی را بهتر کند، اما باقی ماندن در همین راه  تکراری یکی از راه‌های مطمئن برای راکد ماندن است.  

این‌که شما از پذیرفتن  یک شغل جدید می‌ترسید یا از رفتن به یک شهر جدید طفره می‌روید، مثال‌های خوبی است. اجازه ندهید که ترس از امتحان چیزهای جدید شمارا در زندگی عقب نگه دارد.

6- ترس از اتفاقات بد!

این‌یک واقعیت ناگوار و اجتناب‌ناپذیر است که اتفاقات بد در زندگی همه ما اتفاق می‌افتد. و برخی اوقات، ترس از عقوبت کارها، مردم را از لذت بردن از زندگی بازمی‌دارد.

 درست است که شما نمی‌توانید همیشه از وقوع اتفاقات بد جلوگیری کنید اما اجازه ندهید که این ترس،  شمارا از ی یک زندگی غنی و کامل که مملو از چیزهای خوب است بازدارد.

7- ترس از صدمه دیدن!

ترس از صدمه دیدن باعث می‌شود که ازنظر عاطفی بیش‌ازحد از خود محافظت کنیم. ترس شما از رخ دادن اتفاقات ناراحت‌کننده و یا زخم‌های احساسی ممکن است شمارا از ایجاد روابط عمیق و معنی‌دار بازدارد اما بدون خطر کردن هیچ پاداشی وجود ندارد.

8- ترس از قضاوت مردم!

طبیعی است که بخواهیم مردم ما را دوست داشته باشند. اما ترس از قضاوت می‌تواند شمارا از بودن خود واقعیتان بازدارد.

واقعیت این است که برخی از مردم بدون توجه به آنچه درست است شمارا قضاوت خواهند کرد. اما اعتماد به اینکه ازلحاظ ذهنی به‌اندازه کافی نیرومند باشید تا مطابق باارزش‌های خود زندگی کنید، مهم‌ترین چیز برای زندگی شماست.

9- ترس از عدم‌کفایت!

ترس دیگری که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند این است که احساس کافی بودن نمی‌کنید. احساس می‌کنید به‌اندازه کافی خوب نیستید و یا ممکن است به خاطر کمبودهایتان مثل انسان‌های فرومایه بشوید.

گاهی هم  برعکس برای اثبات ارزش‌های خود تبدیل به یک انسان کمال‌گرا خواهید شد.

ترس از عدم‌کفایت می‌تواند ریشه عمیقی داشته باشد و اگرچه روبرو شدن با آن دشوار است اما تا زمانی که احساس شایستگی نداشترس از عدم کفایت می تواند ریشه عمیقی داشته باشد و اگرچه روبرو شدن با آن دشوار است اما تا زمانی که احساس شایستگی نداشته باشید ، هرگز موفق نخواهید شد.

10- ترس از دست‌ دادن استقلال!

مقدار معینی از این ترس می تواند سالم باشد ، اما وقتی شما را در زندگی عقب نگه می دارد ، به یک مشکل تبدیل می شود. برای بسیاری از مردم ، ترس از دست دادن استقلال می تواند به یک پیشگویی خود ساخته تبدیل شود.

به عنوان مثال ، کسی که می خواهد زندگی مستقلی داشته باشد ممکن است از پذیرفتن شغلی با درآمد ثابت خودداری کند. در نتیجه ممکن است از مزایای ثبات مالی برخوردار نشود. بنابراین مهم است که در هنگام ترس از دست دادن برخی از آزادیها ، به آنچه می خواهید از آنها عبور کنید توجه بیشتری کنید.ته باشید، هرگز موفق نخواهید شد.

10- ترس از دست دادن استقلال!

مقدار معینی از این ترس می‌تواند سالم باشد، اما وقتی شمارا در زندگی عقب نگه می‌دارد، به یک مشکل تبدیل می‌شود. برای بسیاری از مردم، ترس از دست دادن استقلال می‌تواند به یک پیشگویی خودساخته تبدیل شود.

به‌عنوان‌مثال، کسی که می‌خواهد زندگی مستقلی داشته باشد ممکن است از پذیرفتن شغلی با درآمد ثابت خودداری کند. درنتیجه ممکن است از مزایای ثبات مالی برخوردار نشود. بنابراین مهم است که در هنگام ترس از دست دادن برخی از آزادی‌ها، به آنچه می‌خواهید از آنها عبور کنید توجه بیشتری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *