چرا او به شما نمی‌گوید ” دوستت دارم”

گفتن جمله “دوستت دارم” برای برخی از مردان مانند کشیدن دندان ، دردآور است.

این‌یک شکایت متداول از طرف زنان است.

دلایل زیادی برای عدم توانایی مردان در ابراز احساساتشان وجود دارد.
ولی بر اساس بررسی‌های انجام‌شده 9 دلیل اصلی که مردان نمی‌گویند “دوستت دارم” را در اینجا باهم خواهیم خواند.

1. این پیام مهمی است که نمی‌توان از آن به‌راحتی استفاده کرد!


بسیاری از مردان فکر می‌کنند باید برای لحظه‌ای خاص در رابطه خود، عبارت “دوستت دارم” را ذخیره کنند. اگر دوست شما یا همسرتان عشق خود را نوع دیگری ابراز می‌کند، لازم نیست در محبت او نسبت به خودتان شک کنید.
2. او فقط خجالتی است!


” بعضی از آقایان خیلی خجالتی هستند و عادت ندارند احساسات خود را آشکارا ابراز کنند. به‌ویژه مردان درون‌گرا، اگر شریک زندگی شما این‌طوری است، او را مجبور نکنید. صبور باشید و تحمل‌کنید تا او راحت‌تر با این مسئله کنار بیاید.

3. رابطه هنوز جدید است!


اگر رابطه شما نسبتاً جدید است، او ممکن است فکر کند که گفتن “دوستت دارم” فعلاً خیلی زود است. ناامید نشوید. صبر کنید تا روابط تثبیت شود. وقتی همه‌چیز پایدار شد او فرصتی پیدا می‌کند که عشق خود را آشکار کند.

4. این در ذات او نیست!


بعضی از افراد فکر می‌کنند شخصیت آنها به‌اندازه کافی رمانتیک نیست که بگویند “من تو را دوست دارم.” برای این مردها ممکن است این مشکل حتی، ژنتیکی یا به خاطر نوع شخصیتشان باشد. سعی کنید یک موقعیت عاشقانه ایجاد کنید و به طرز جذابی از او بپرسید، “آیا من را دوست داری؟” سپس از او بخواهید بدون نگرانی پاسخ دهد.

5. او می‌خواهد خودش را خونسرد نشان‌دهد و نگوید که مانند شما عاشق است!


برخی مردان به‌سختی سعی می‌کنند احساسات خود را پنهان کنند. مردان خودشیفته اغلب در این دسته قرار می‌گیرند. اگر شریک زندگی شما یکی از آنهاست، خیلی نگران نباشید. شخصیت او این‌طوری است..

6. او هنوز نمی‌داند عشق چیست!


بعضی از مردان فیلسوف هستند و هنوز در جستجوی تعریف واقعی از عشق می‌باشند. مردانی که تجربه کمتری در این رابطه دارند، از کلمه “عشق” پرهیز می‌کنند. این افراد اشخاصی هستند که تمایل دارند بیش‌ازحد به همه‌چیز فکر کنند. اگر شریک زندگی شما از این نوع است، او را با عشق خود غافلگیر نکنید. کمی پا عقب بگذارید و صبر کنید تا او پاسخ‌های خود را برای این سؤال پیدا کند.

7. او احساس می‌کند که گفتن این جمله شمارا مغرور خواهد کرد!


برخی از مردان تمایلی به اشتراک گذاشتن احساسات خود ندارند چون می‌ترسند که این امر باعث شود دخترها دست بالا را در رابطه بگیرند. اگر اولین کسی باشید که می‌گوید “من تو را دوست دارم”، او ممکن است گارد خود را باز کند و به شما جواب متقابل بدهد.

8. او دیگر به شما چنین احساسی ندارد!


متأسفانه، در بعضی موارد، او نمی‌تواند این را به شما بگوید زیرا دیگر شمارا دوست ندارد. اگر او قبلاً این حرف را می‌زد، اما دیگر نمی‌گوید، ممکن است منطقی باشد که گمان کنید که او به فکر چیز دیگر یا کس دیگری است.

9. او مطمئن است که شما می‌دانید که او عاشق شماست!


اگر رابطه شما مستحکم است ، او ممکن است فرض کند که شما بدون اینکه به او این جمله را بگویید هم آسوده و راضی هستید. او را بیش‌ازحد آزار ندهید زیرا او یک نکته ارزشمند و عالی دارد. در عوض از جذابیت خود استفاده کنید و هر بار که به شما این جمله را گفت از او سپاسگزار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *