اگر فکر می‌کنید خیانت عامل اصلی طلاق است کاملاً اشتباه می‌کنید!

10 دلیل شایع بین افرادی که از هم جدا می‌شوند!

برای این مقاله از بیش از 100 متخصص روانشناسی نظرسنجی شده است تا مشخص شود که مهم‌ترین دلایلی که زوج‌های متأهل تصمیم به جدایی می‌گیرند کدم‌اند؟!

قبول داشته باشید یا نه؛  نبودن ارتباط درست بین زن و شوهر،  دلیل شماره یک می‌باشد!

 در اینجا به برخی از علل دیگر اشاره می‌شود:

1- ازدواج به دلایل اشتباهی!

مثلاٌ ازدواج برای پول، همه ما شنیده‌ایم که این  موضوع  مانند خرید بلیت برای یک طلاق سریع است، اما زمانی که می‌خواهید ازدواج کنید فکر می‌کنید این همان کاری است که باید انجام دهید!

بسیاری از زنان مطلقه می‌گویند مشکلی که باعث جدایی آنها شده است از ابتدا برایشان روشن بوده است. همان زمانی که “همه انتظار داشتند که با خوشحالی زندگی کنیم” یا  “همان زمانی که پول زیادی را برای عروسی خرج می‌کردیم ” یا ” وقتی تازه داشتیم خانه رؤیایی خودمان را می‌ساختیم  “

بنابراین، به یاد داشته باشید، همان موقع که می‌توانید بگویید من باوجوداین شرایط ازدواج می‌کنم همان زمان می‌توانید بگویید من این کار را نخواهم کرد.

2-  عدم استقلال فردی!

رابطه‌ای که با وابستگی زیاد همراه باشد سالم نیست!

وقتی استقلال فردی خود را ندارید یا فرصتی برای ابراز خود در خارج از رابطه زناشویی نمی‌بینید؛ گیج می‌شوید!

اگر بدون شریک زندگی خود توان انجام کارها را ندارید، یا نمی‌دانید چه نوع موسیقی، فیلم و یا مواد غذایی را قبلاً دوست داشته‌اید، به‌احتمال‌زیاد در اعماق بدبختی قرار دارید و احتمالاً احساس می‌کنید در حال غرق شدن هستید ولی نمی‌دانید چرا؟

3- گم‌شدن در نقش‌ها!

همان‌طور که بسیاری از زوج‌ها هنگام ازدواج، دوستان مجرد و کارهای مجردی خود را “فراموش” می‌کنند، وقتی فرزندان را به ترکیب زندگی خود اضافه می‌کنند، خیلی زود غافل می‌شوند یا کاملاً فراموش می‌کنند که زن و شوهر هستند.

با بزرگ شدن کودکان و نیاز به توجه کمتر، بسیاری از همسران تازه می‌فهمند که مدت‌هاست بین آنها جدایی افتاده است و نمی‌توانند به خاطر بیاورند که چرا از اول باهم  ازدواج‌کرده‌اند، چون دیگر هیچ رابطه مثبتی بینشان باقی نمانده است.

4-  نداشتن دید مشترک در مورد موفقیت!

“وقتی ازدواج کردیم همه‌چیز تغییر کرد!”

او شمارا دیوانه می‌کند چون شما اهل پس‌انداز کردن هستید و او یک ولخرج!

ایده شما برای تعطیلات آخر هفته یک کلبه دنج در جنگل است ولی شریک زندگی شما می‌خواهد به شهر توریستی با یک هتل باشکوه برود. او فکر می‌کند که آشپزی و تمیزکاری کار شماست، اما شما مخالف او  هستید.

شاید بپرسید!  چرا او این موارد را قبلاً نگفته بود؟  احتمال آن وجود دارد که او تغییر نکرده باشد اما انتظارات شما چرا!

5-  از بین رفتن صمیمیت!

درجایی از زندگی زناشویی یک تغییر ظریف در بخش صمیمیت رخ می‌دهد!

یک سوءتفاهم!  روز تعطیل است و کسی احساس خوبی ندارد. خانم فکر می‌کند که آقا به‌اندازه  کافی عاشقانه رفتار نمی‌کند و آقا عقیده دارد خانم  به‌اندازه کافی گرم نیست!

به‌طورکلی مردان برای ابراز احساس عاشقانه نیاز به پذیرش جنسی دارند وزنان به‌طورکلی برای ابراز احساسات جنسی نیاز به  رفتارهای عاشقانه.

تا زمانی که هر دو نفر آنچه را که لازم دارند به‌دست می‌آورند، مشکلی نیست بااین‌حال، هنگامی‌که نقصی در رفتار هرکدام پیش می‌آید ، آن دیگری هم دچار عقب‌نشینی خواهد شد.

اگر حواسشان نباشد صمیمیت به‌طور جدی از بین می‌رود و تعجب می‌کنند که چه اتفاقی افتاده است. این  موضوع می‌تواند منجر به طلاق شود زیرا زوج‌ها احساس بی‌ارزشی و یکنواختی خواهند کرد.

6-  انتظارات برآورده نشده!

اصولاً وقتی یک یا هردو نفر به‌صورت ذاتی، احساس خوشحالی  نمی‌کنند، می‌خواهند طرف مقابل را وادار کنند تا تغییرات لازم را برای خوشحال کردن او ایجاد کند.  این کار را معمولاً با شکایت، سرزنش، انتقاد،  تهدید، مجازات و یا رشوه انجام می‌دهند!

هنگامی‌که یک یا هر دو نفر تلاش می‌کنند تا همدیگر را وادار به انجام کارهایی کنند که باعث خوشبختی آنها بشود، این روشی فاجعه‌آمیز است!

وقتی از یک رابطه ناراضی هستید، خوب است که از همسرتان بخواهید که در رفتارش تغییری ایجاد کند  اما، این موضوع شریک زندگی شمارا ملزم نمی‌کند که حتماً این کار را انجام دهد.، شما  خودتان مسئول خوشبختی خودتان هستید.

7-  امور مالی!

معمولاً  مشکلات مالی باعث طلاق نمی‌شود بلکه عدم سازگاری با شرایط بد مالی، باعث جدایی خواهد شد.

وقتی دو نفر درباره  امور مالی باهم اختلاف‌نظر دارند غالباً طلاق اتفاق می‌افتد. اگر کسی اهل پس‌انداز باشد و دیگری اهل خرج کردن، دعواهای این دو را تصور کنید، یکی روی آینده متمرکز است و دیگری به زندگی امروز ایمان دارد. یکی مشکلی برای خرید چکی ندارد، و دیگری اعتقاد دارد باید ابتدا پس‌انداز کرد و بعد خرید را انجام داد.

باگذشت زمان، این درگیری می‌تواند به چنان حدی برسد که طلاق تنها نتیجه‌گیری منطقی به نظر می‌رسد.

blogs-images.forbes.com_margueritacheng_files_2019_02_Grey_Divorce1.jpg” alt=”” width=”553″ height=”364″ />

8-  دور از دسترس بودن … به معنای واقعی کلمه!

من در مورد تماس جسمی صحبت می‌کنم. البته، رابطه جنسی عالی است، اما شما باید به آن، سلام و بوسه‌های خداحافظی، آغوش گرفتن و به‌سادگی دست همدیگر را گرفتن را هم اضافه کنید.

زوج‌هایی که از طریق هر دو رابطه جنسی و غیرجنسی ارتباط صمیمانه‌ای را حفظ نمی‌کنند، باهم غریبه خواهند شد.

9-  اولویت‌ها و علایق مختلف!

داشتن علایق مشترک  و وقت‌گذرانی در کنار هم برای یک ازدواج موفق ضروری است. البته، داشتن “وقت اختصاصی” نیز مهم است، اما اگر نتوانید برای خود علایق مشترک پیدا کنید و به دنبال راه‌هایی برای تجربه آن در کنار هم نباشید، به‌ناچار از هم دورتر و دورتر خواهید شد.

10- ناتوانی در حل اختلافات!

همه زوج‌ها اختلاف‌نظر دارند. مهم این است که قوانینی را تدوین کنید تا هر کس بتواند بااحساس  آرامش و احترام شنیده شود. گاهی اوقات یک “مشاور”  یا  یک شخص ثالث می‌تواند آن قوانین را تعیین کند و به ما یاد دهد که از طریق دیدگاه  و احساسات طرف مقابل،  به موضوع نگاه کنیم تا ناراحتی‌ها طولانی نشوند.

 

دوره کامل کنترل و مدیریت خشم و پرخاشگری

190,000 تومان 123,000 تومان

مدرس : مجید میری

مدت دوره :  13 جلسه درس‌گفتار شامل 243 دقیقه فایل صوتی 

نوع دوره : غیر حضوری

مخاطبین : همه افراد بالای 18 سال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *