14 دلیلی که شما باید هم اکنون رابطه جنسی داشته باشید!

1- این‌کار نوعی ورزش است !

درست است که لزوما یک ورزش کامل نیست ، اما می تواند به همان اندازه ورزش متوسط برای شما مفید باشد. ضربان قلب شما را تقریباً مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری کند افزایش می دهد.

2- برای قلب زنان خوب است !

زنانی که هفته ای دو بار رابطه جنسی دارند ، نسبت به افرادی که ماهانه یک بار آن را تجربه می کنند ، کمتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند. این که آیا زنان سالم بیشتر از آن لذت می برند ، یا اینکه رابطه جنسی از قلب یک زن محافظت کمک می کند ، نامشخص است.

3- ممکن است سردرد شما را خوب کند! 

از این جمله خداحافظی کنید :  “نه امشب عزیزم. من سردرد دارم. ” به نظر می رسد که رابطه جنسی می تواند به درد کمک کند ، و این شامل برخی از سردردها ، مانند میگرن هم می شود.

4- استرس را پایین می آورد!

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند ، هنگام مواجهه با کارهای استرس زا مانند صحبت کردن در جمع یا سوال و جواب شدن و مصاحبه های کاری  ، کمتر اضطراب دارند. اما مطابق این مطالعه ، این موضوع فقط وقتی شریک زندگی دارید کار می کند و خودارضایی جواب نمی دهد!

5- ممکن است زندگی شما را طولانی‌تر کند!

یک مطالعه نشان داد زنان متاهلی که بیشتر با رابطه جنسی اوج می‌گرفتند ، مقداری زندگی طولانی تر دارند. محققان مطمئن نیستند که آیا رابطه جنسی عملاً زندگی شما را طولانی تر می کند یا اینکه  داشتن رابطه جنسی نشانه یک فرد سالم تر است. اما چرا شانس خود را امتحان نمی کنید ؟

6- ذهن شما را تیز می کند!

رابطه جنسی با ساختن سلول های جدید مغز مرتبط بوده و این چیز بسیار خوبی است. افراد بالای 50 سال که رابطه جنسی بیشتری داشتند بهتر می‌توانستند اعداد را به یاد بیاورند و مسائل ریاضی را حل کنند تفاوت آنها با افرادی که فاقد رابطه جنسی بوده اند بسیار زیاد بود. به نظر می رسید در این رابطه مردان عملکردشان از زنان بهتر می شود اما هر دو بهتر از کسانی بودند که رابطه جنسی کمتری داشتند.

7- باعث خوشحالی می شود!

لازم نیست بیش از حد به خودتان فشار بیاورید!  یک بار در هفته مقدار مناسبی است. بیشتر از این ممکن است اثرش را از بین ببرد . البته دانشمندان فقط زوج ها متعهد را  در این تحقیق مورد مطالعه قرار داده اند !

8- شما را بند شریک زندگی خود می کند!

 

هورمون اکسی توسینی که در حین رابطه جنسی آزاد می شود  باعث ایجاد احساس صمیمیت ، محبت و نزدیکی با همسرتان می شود. این کمک می کند تا یک رابطه قوی و پایدار برقرار کنید ، که برای همه مفید است.

9- شما را لاغر نگه می دارد!

هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، باریک تر خواهید بود. آیا این به این دلیل است که رابطه جنسی شما باعث می شود شما بیشتر به خودتان برسید ؟ یا به  این دلیل است که لاغرها رابطه جنسی بیشتری دارند؟ دانشمندان واقعاً نمی دانند .

10- برای سلامت روان مفید است!

بزرگسالانی که متعهدانه رابطه جنسی بیشتری دارند ، کمتر در معرض افسردگی قرار می گیرند و یا برای مشکلات روان خود دارو مصرف می کنند.

11- به مبارزه با سرماخوردگی کمک می کند!

بیشتر از ویتامین C  ؛  زوجهایی که دوبار در هفته رابطه جنسی داشتند ، نسبت به کسانی که در این رابطه کم تر رابطه جنسی داشتند ، در بزاق خود، آنتی بادی های بیشتری بر ضد سرماخوردگی داشتند.

12- به شما کمک می کند بخوابید!

ارگاسم باعث افزایش اندروفین و اکسی توسین در آقایان و خانمها می شود و این باعث کم شدن درد و آرامش می‌شود. هر دوی این موارد می توانند به شما در راحت تر خوابیدن کمک کنند ، اگرچه طبق گفته دانشمندان – و بسیاری از خانمها – این اثر در آقایان بیشتر است.

13- شما می توانید یک کودک درست کنید!

اگر سعی می کنید یک نوزاد داشته باشید ، هر چه قدر  رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، احتمال اینکه در زمان مناسب یک ماه این اتفاق بیافتد بیشتر می شود رابطه جنسی  بیشتر همچنین ممکن است شانس باردارشدن زنان رابیشتر کند و کیفیت اسپرم در مردان را بهبود بخشد ، که اینها همه می تواند سرعت این کار را بالا ببرد.

14- به آینده شما کمک می کند!

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند ممکن است کیفیت زندگی بهتری داشته باشند،  نه فقط اکنون بلکه در آینده . اگر در سنین میانسالی زندگی جنسی فعالی دارید ، احتمال زیادتری هست که در پیری هم این مسئله را حفظ نمایید که این خود باعث سلامتی و خوشبختی بیشتر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *