شکلات درمانی

.

دفعه بعد که احساس استرس کردید، 2 تکه شکلات بخورید !

همانطور که تحقیقات جدید نشان می دهد خوردن شکلات می تواند به کاهش سطح استرس شما کمک کند.

به گفته محققان مرکز علوم بهداشتی Loma Linda University در کالیفرنیای جنوبی ، علاوه بر اینکه  خوردن شکر باعث خوشحالی شما می شود ، مصرف شکلات تلخ هم می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت مغز شما  بگذارد.

محققان از تجزیه و تحلیل دو مطالعه دریافتند که خوردن شکلات تلخ با درصد زیادی کاکائو ( به طور معمول شکلات بالای 70 درصد ) باعث کاهش سطح استرس و تنش می شود.

آنها همچنین دریافتند که آرام مک زدن شکلات تلخ می تواند باعث بهبود روحیه ، حافظه و ایمنی بدن شما شود ، این سندی است برای اینکه شکلات بزرگترین اختراع روی کره زمین است!

تحقیقات جدید براساس دانش موجود در مورد فواید مصرف فلاونوئیدها ( که “آنتی اکسیدانهای قوی و ضد تنش” می باشند ، بنا شده است.

به گفته محققان ، مقدار کاکائو موجود در یک قطعه شکلات ، حاوی مقادیر زیادی از انواع فلاونوئید می باشد که از سلامت مغز و قلب و عروق محافظت می کند .

دکتر لی . اس. برک ، معاون امور تحقیقات Loma Linda و مدیر این گروه تحقیقاتی در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار داشت: سالها است که ما درباره تأثیر شکلات تیره بر عملکردهای عصبی با توجه به لحاظ میزان قند موجود درآن تحقیق کرده ایم؛ و می دانستیم که هرچه شکر بیشتر باشد خوشحالی ما بیشتر خواهد بود.

اما “این اولین بار است که ما به بررسی تأثیر درصد بالای کاکائو در اندازه های کوچک شکلات ،که بطور منظم در دوره های کوتاه یا طولانی خورده می شود پرداخته ایم .

این بسیار جالب و هیجان انگیز است که هرچه میزان کاکائو در شکلات بیشتر باشد شما خوشحال تر می شوید و حالا یک دلیل علمی دارید که چند قطعه شکلات را به راحتی بخورید!

خوردن شکلات تلخ فقط بر سلامت مغز شما تأثیر نمی گذارد، مطالعات قبلی نشان داده اند این نوع شکلات همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را  نیز کاهش دهد.

با این حال ، به یاد داشته باشید که فقط شکلات تلخ است که به گفته دکتر برک ، تأثیر مثبتی بر شناخت ، حافظه ، خلق و خو ، ایمنی و سایر اثرات مفید دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *